دومین جلسه شورای توسعه ورزش همگانی استان مازندران

دومین جلسه شورای توسعه ورزش همگانی استان مازندران با حضور حبیب حسین زادگان مدیرکل ورزش و جوانان استان،قاسمی- مدیرکل اجتماعی استانداری ، عالیشان -معاون توسعه ورزش همگانی اداره‌کل ورزش و جوانان استان  و ابوطالبی قائم مقام و دبیر هیات ورزش های همگانی استان  و دیگر مسئولین عضو  جلسه در محل استانداری مازندران برگزار شد.

 

قائم مقام و دبیر هیات ورزش های همگانی استان مازندران:

تدوین سند تحول، تعالی و آینده نگری فدراسیون ورزشهای همگانی با هدف نشاط اجتماعی

دبیر هیات همگانی مازندران از تدوین سند تحول، تعالی و آینده نگری فدراسیون ورزشهای همگانی با هدف نشاط اجتماعی خبر داد.

رهام ابوطالبی در دومین جلسه شورای توسعه ورزش همگانی استان مازندران به گرد آوری دو جلد کتاب سند تحول تعالی و آینده نگری ورزش همگانی اشاره کرد و اظهار داشت: این سند با هدف حفظ و ارتقاء و توسعه دانش و مهارت و همچنین ساماندهی پژوهش های ورزش همگانی و فعالیت بدنی در جهت دستیابی به جامعه فعال،شاداب و سالم تهیه شده است.

وی افزود: نقش ورزش همگانی به عنوان شالوده و اساس ورزش قهرمانی بی بدیل است و نقش ارزنده ای در ایجاد شور و انگیزه مردم به انجام فعالیت های ورزشی ایفا نموده است.

دبیر هیات همگانی مازندران گفت: هم اکنون ایران، با داشتن سهم حدود ۲۲ درصد از شرکت مردم در ورزش های همگانی در زمره کشورهایی است که رشد خوبی در این زمینه داشته است.

وی افزود: ورزش همگانی به عنوان یکی از مولفه های اثرگذار در چشم انداز،هدف خود را مبنی بر قرار دادن بیش از ۵۰ درصد از جمعیت فعال کشور در فعالیتهای ورزشی تبیین نموده که برای نیل به هدف، ایجاد تحول در ورزش همگانی امری بدیهی و ضروری به نظر می رسد بر همین مبنا ” سند تحول، تعالی و آینده نگری فدراسیون ورزشهای همگانی ” در قالب یک جلد و در شش فصل تدوین گردیده است.

ابوطالبی به طرح آمادگی جسمانی سربازان در این سند اشاره کرد و گفت: توجه به اهمیت و ضرورت ورزش همگانی و فعالیت های بدنی برای حل مشکلات اجتماعی،اقتصادی،زیست محیطی و فرهنگی از مهمترین موضوعات مورد نیاز جامعه انسانی است .

وی ادامه داد: با توجه به حضور گسترده جوانان میهن در کسوت مقدس سربازی که بر مبنای آن می بایست حدود دو سال از عمر خود را در لباس رزم سپری نمایند و با نگرش به اینکه حضور آنان در نیروهای مسلح حالت گزینشی نداشته و با وضعیت های متفاوت جسمانی وارد این حوزه می شوند این طرح می تواند فراهم کننده شرایطی باشد تا وضعیت جسمانی سربازان در ابتدای ورود به یگان ها از طریق آزمون با وضعیت استانداردهای مورد نظر نیروهای مسلح مقایسه شود.

ابوطالبی طرح پایش سلامت مردم در رویدادهای ورزش همگانی،ورزش همگانی خانوادگی ایستگاهی،ارتقای سطت علمی ورزش همگانی،آمایش سرزمینی و منطقه بندی ورزش همگانی را از دیگر طرح های این سند برشمرد.

وی با بیان اینکه ورزش همگانی ،اولین و موثرترین امتیاز اجتماعی است ،مهندسی دوباره انجمن های ورزش همگانی،استفاده رایگان از سالن ها و اماکن ورزشی برای عموم مردم، انتخاب چهره ماندگار ورزش همگانی بر اساس الگوهای انجمن بین المللی ورزش همگانی ،احداث جاده های ورزش همگانی را از دیگر طرح های این سند بیان کرد.

ابوطالبی گفت: هماهنگی فعالیت کمیته های ورزش همگانی فدراسیون ها ،ساماندهی ایستگاه های ورزش همگانی در بوستان ها،طرح ملی سرشماری ورزش همگانی نیز از طرح های مطروحه در این سند است.

دبیر هیات همگانی مازندران همچنین تاسیس موزه ورزش همگانی،تشکیل سالن های ورزشی زنجیره ای،تعیین سفیر ورزش همگانی و روز طبیعت و ورزش همگانی را از جمله طرح های تحول در مرحله دوم از کتاب سند تحول تعالی و آینده نگری عنوان کرد.

وی از برگزاری بیش از 1300 برنامه با موضوعات مختلف  از سوی هیات ورزش همگانی استان در 6 ماه اول امسال خبر داد 

دیدگاه ها بسته شده اند.