مکانهای ماهیگیری مازندران ( سدها )

سد شهید رجایی ( سلیمان تنگه
سد شهید رجایی که از آن با عنوان سد سلیمان تنگه نیز یاد می‌شود در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی ساری واقع در بخش دودانگه و در نزدیکی روستای افراچال می‌باشد. این سد فاقد امکانات اقامتی می باشد و در دریاچه ان ماهیانی چون کپور، زردپر، اردک ماهی و قزل آلا یافت می شوند.

 

سد شیاده سدی از نوع خاکی با هسته رسی واقع در بابل، بخش بندپی غربی، روستای شیاده می‌باشد. این سد دارای امکانات اقامتی می باشد و در دریاچه ان ماهیانی چون کپور، آمور و فیتوفاک یافت می شوند
سد لار سدی خاکی با هسته رسی واقع در دهستان بالا لاریجان بخش لاریجان شهرستان آمل است. این سد در ۱۰۰ کیلومتری شهر آمل و در ۷۵ کیلومتری شمال شرق تهران قرار دارد. این سد فاقد امکانات اقامتی می باشد و در دریاچه ان ماهی قزل آلا یافت می شوند.
سد سنبل‌رود سدی از نوع خاکی با هسته رسی واقع در شهرستان سوادکوه شمالی، بین شیرگاه و بخش بابل‌کنار بابل می‌باشد. این سد دارای امکانات اقامتی می باشد و در دریاچه ان ماهی های کپور- امور، اردک ماهی و سوف یافت می شوند.
سد گلورد بزرگ سد گلورد بزرگ سدی از نوع سنگریزه ای با رویه بتنی می باشد که در ۴۵ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان نکا که متعلق به روستای گلورد بزرگ است. این سد فاقد امکانات اقامتی می باشد. در دریاچه آن ماهی های کپور و امور و زردپر یافت می شوند.
سد فریم صحرا سدی از نوع خاکی با هسته رسی می باشد که در روستای مجی واقع شده است . این سد در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی ساری بر روی رودخانه عروس و داماد از سرشاخه‌های تجن احداث شده است. این سد فاقد امکانات اقامتی می باشد و در دریاچه ان ماهی های کپور و امور یافت می شوند.
سد الیمالات سدی از نوع خاکی با هسته رسی است که در۸ کیلومتری نور در مسیر جادّهٔ نور- چمستان قرار دارد. این سد که بیشتر با عنوان دریاچه الیمالات شناخته می‌شود در دل جنگل بعد از عبور از جاده فرعی به مسافت ۴ کیلومتر قرار دارد. به عبارت دیگر دریاچه الیمالات در قسمت جنوبی دوراهی روستای کارگرکلا جای گرفته است . این سد دارای امکانات اقامتی بوده و در دریاچه آن ماهی های کپور و امور یافت می شود.
سدآویدر سدی از نوع خاکی با هسته رسی ، که در فاصله حدوداً ۳۰ کیلومتری شرق شهر نوشهر و در نزدیکی پارک جنگلی سیسنگان قرار دارد ، مسیر ارتباطی جاده‌ای به طول تقریبی ۵ کیلومتر است که به جاده اصلیِ کنار ساحل سی سنگان متصل می‌شود . این سد دارای امکانات اقامتی می باشد و در دریاچه ان ماهی های کپور و امور یافت می شوند.
سد عباس‌آباد (بهشهر) ، این سد ، سدی از نوع سنگی است که در جنوب شرقی بهشهر میان جنگل قرار گرفته است. به دلیل ساخت و سازهایی که شاه عباس در اطراف آن انجام داده بود ، به نام عباس‌آباد معروف گشته است. این سد دارای امکانات اقامتی بوده و در دریاچه ان ماهی های کپور و امور یافت می شود
سد زم زم (برنجستانک) سدی از نوع خاکی با هسته رسی ، که در قائم‌شهر، روستای برنجستانک در مسیر جاده فیروزکوه واقع شده است. این سد دارای امکانات اقامتی بوده و در دریاچه آن ماهی های کپور و امور و زردپر یافت می شود

دیدگاه ها بسته شده اند.