همایش استانی روزجهانی یوگا در پارک ملل ساری

 

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش های همگانی استان مازندران: همایش استانی روزجهانی یوگا با حضور روهام ابوطالبی- قائم مقام و دبیر هیئت ورزش های همگانی مازندران ، علی عباسی و ویدا بوداغی نواب رئیس هیات استان و دیگر مسئولین هیات استان و شهرستان برگزار شد.

در این همایش قائم مقام ورزش های همگانی مازندران در سخنانی تاکید کرد: یوگا ورزشی است در مبنای تعادل ، توازن طراحی شده و از رویکرد حرکات کششی و پیچشی تشکیل شده است.
دبیرهیات همگانی مازندران با بیان اینکه یوگا هارمونی از انسان و طبیعت است گفت: یوگا رویکردی کامل به سلامتی و تندرستی جامعه دارد.
ابوطالبی تصریح کرد: یوگا همنوا شدن با طبیعت است و در یوگا هیچگاه با دیگران مقایسه نمی شوید.
قائم مقام ورزش های همگانی استان اظهار داشت: ایران فرهنگ غنی دارد که باید از این فرهنگ همگان بهره مند شوند.
وی عنوان داشت: پیام یوگا دوری از تنش و ایجاد آرامش در جامعه می باشد با یوگا میتوانیم بهتر بودن را تجربه کنیم.
ابوطالبی خاطرنشان کرد: یکی از وظایف مهم شهرداری ها توسعه ورزش همگانی می باشد ولی شهرداری ها گاها بصورت مستقل اقداماتی را در دستور کار خود قرار می دهند .
دبیر هیات همگانی مازندران در خصوص تعامل اداره کل ورزش و جوانان استان با این هیات خبر داد : تعامل بسیار مناسبی میان اداره کل ورزش و جوانان مازندران و این هیات برقرار میباشد که حمایت های معنوی زیادی از سوی دستگاه ورزش مازندران صورت گرفته است .
وی عنوان داشت : برگزاری همایش های بین المللی یکی از برنامه های حائز اهمیت این هیات میباشد .
ابوطالبی در خصوص اهمیت ورزش همگانی یاد آور شد : نهضت ورزش همگانی رفتن به سمت ایرانی فعال ، شاداب ، با رویکرد زندگی فعال و پوشش پنجاه درصدی مردم تا افق ۱۴۰۴ است .
این مقام مسئول افزود : در ورزش همگانی مازندران از تمامی پتانسیل ها و ظرفیت های استان استفاده میکنیم تا بتوانیم مردم را به ورزش ، تحرک و تغییر رویکرد زندگی به این سمت هدایت کنیم .
وی اذعان داشت : ورزش همگانی می تواند از بسیاری از بیماری ها در کشور پیشگیری کند و کلید یک زندگی خوب داشتن سلامتی می باشد .
لازم به ذکر است همایش استانی یوگا در استان مازندران به دلیل بعد مسافت در 2منطقه برگزار شد در ساری با محوریت شهرهای شرق و مرکز استان و منطقه غرب استان نیز در شهر چالوس این همایش برگزار گردید.
این همایش بزرگ با هماهنگی کمیته یوگای فدراسیون ورزش های همگانی کشور همزمان در مراکز استان های سراسر کشور برگزار گردید.

دیدگاه ها بسته شده اند.