ورزش همگانی، از عوامل تاثیر گذار بر سلامت جامعه است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در نخستین جلسه شورای ورزش همگانی مازندران ؛
ورزش همگانی، از عوامل تاثیر گذار بر سلامت جامعه است
رسانه‌ها، سمن‌ها و تشکل‌ها در زمینه فرهنگ‌سازی و بسترسازی ورزش همگانی تلاش کنند

با حضور رهام ابوطالبی -دبير و قائم مقام هيات ورزشهاي همگاني استان مازندران ، مدیران و مسئولان ورزش استان مازندران و روسای ادارات کل مازندران و دستگاه های اجرایی نخستین جلسه شورای ورزش همگانی مازندران برگزار شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران، در این جلسه به تمرکز بر الگوی سلامت و نشاط اجتماعی تاکید کرد و یاد آور شد: ورزش همگانی و تحرکات بدنی، در شمار عوامل تاثیرگذار بر سلامت جامعه است که باید در برنامه ریزی ها بیش از پیش به اهتمام شود. ‎

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش های همگانی استان مازندران، احمد حسین زادگان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران در نخستین جلسه شورای ورزش همگانی استان به تمرکز بر الگوی سلامت و نشاط اجتماعی تاکید کرد و گفت: هر مدل اقتصادی را بخواهیم اجرا کنیم باید بستر اجتماعی آن فراهم باشد در غیر این صورت امکان ندارد جامعه به سمت توسعه حرکت کند.
معاون استاندار، با بیان اینکه انسان فاقدتحرک و نشاط نمی‌تواند منشا رشد و پیشرفت در حوزه‌های مختلف باشد، خاطرنشان کرد: پیشرفت و آبادانی جامعه نیازمند انسان‌های شاداب، خلاق و سالم است.
وی ورزش همگانی را به عنوان یکی از محورهای پیشرفت دانست و تاکید کرد: نیازمند تدوین سند توسعه سلامت هستیم زیرا شاخص‌های سلامت در استان مطلوب نیست، بیماری‌های قلبی نخستین عامل مرگ و میر در استان است و رتبه بالایی در سرطان و دیابت داریم.
معاون سیاسی، امنیتی اجتماعی استاندار مازندران، آمار بالای مدال آوری ورزشکاران و شاخص های نامطلوب سلامت مردم استان را تناقض حوزه سلامت استان دانست و اظهار داشت: این تناقض نشان می دهد که ورزش قهرمانی به تنهایی برای سلامت جامعه موثر نیست و باید به ورزش همگانی اهمیت بیشتری بدهیم.
وی با اشاره به اینکه ورزش قهرمانی در مازندران نهادینه شده است و نیازمند توسعه ورزش همگانی هستیم، تصریح کرد: دستگاه های متولی باید برای ورزش بانوان و ورزش همگانی مشوق‌هایی در نظر بگیرند تا خانواده هایی سالم داشته باشیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران بر ایجاد جاده سلامت در همه‌ی شهرستان‌های استان جهت پیاده‌روی شهروندان و رونق ورزش همگانی تاکید کرد و اظهارداشت: رسانه‌ها، سمن‌ها و تشکل‌ها در زمینه فرهنگ‌سازی و بسترسازی ورزش همگانی تلاش کنند.
وی با اشاره به سرعت اطلاع‌رسانی از طریق فضای مجازی، افزود: سرعت روزافزون تحولات و اطلاع‌رسانی زیاد شده و سرعت تحولات نیز بیشتر شده، رسانه‌ها را همراه با خود داشته باشیم و با تقویت رسانه‌ها و تشکل‌ها به دنبال سلامت در جامعه باشیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران یادآور شد: فضاهای ورزشی ما باید جذاب‌تر شود، المپیاد روستایی زنگ آغاز یک فعالیت بزرگ را استارت بزند و آموزش و پرورش از ظرفیت‌ها در سلامت و ورزش همگانی استفاده کند.
حسین زادگان، خاطرنشان کرد: باید برای ورزش‌های همگانی یارانه و امتیازاتی قرار دهیم و بسترسازی و فرهنگ‌سازی در این زمینه را آغاز کنیم.
وی با بیان اینکه رسانه‌ها به ورزش همگانی بپردازند، خاطرنشان کرد: تشکل‌ها را به ورزش همگانی بیاوریم، با پشتیبانی و حمایت دولت، هیأت‌های ورزشی و نهادهای غیر دولتی باید این امر را محقق کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با تاکید بر‌ اجرا شدن طرح سه شنبه‌های بدون خودرو، گفت: هیأت‌های ورزشی و نهادهای غیردولتی در زمینه ورزش‌های همگانی فعال تر شوند.
لاز به ذکر است در انتهای جلسه شورای ورزش همگانی استان با حضور دبير و قائم مقام هيات ورزشهاي همگاني استان مازندران و معاون سیاسی استاندار از خبرنگاران فعال در حوزه ورزش همگانی استان تجلیل شد.

 

دیدگاه ها بسته شده اند.