کنفرانس خبری هیات ورزشهای همگانی استان مازندران

سرپرست هیئت ورزش‌های همگانی مازندران با تاکید بر ارتقا نشاط اجتماعی از طریق ورزش همگانی در جامعه، گفت: ۳۰ درصد مردم مازندران در ورزش‌های همگانی مشارکت دارند.

به گزارش روابط عمومی هیات ورزشهای همگانی استان مازندران ، سید رمضان شجاعی کیاسری در نشستی خبری در تالار حاج حسن اظهار داشت: هیئت ورزش همگانی متشکل از ۳۰ هیئت شهرستانی و ۶۴ رشته ورزشی است و بالاترین امتیاز کشور را در بین هیئت‌های ورزشی همگانی کشور کسب کردیم.

وی افزود: هیئت ورزش همگانی استان ۳۷ دوره مربی‌گری برگزار کرده و برای تربیت مربیان در رشته‌های متعدد ورزش‌های همگانی استان موفق عمل کرده است.

سرپرست هیئت ورزش‌های همگانی ماندران با اشاره به اینکه انتخاب روسای کمیته‌های ورزشی هیئت بدون هیچ چشمداشتی بوده است، تصریح کرد: کار کردن در ورزش همگانی نوعی عاشقی بوده و برای ارتقا سلامت آحاد جامعه نقش داریم.

شجاعی با بیان اینکه مازندران از معضل چاقی و کم تحرکی رنج می‌برد، افزود: برای ارتقا نشاط، شادابی و سلامتی مردم استان باید تلاش کنیم.

وی با اعلام اینکه ۳۰ درصد مردم مازندران در برنامه‌های ورزش همگانی استان فعالیت دارند، تصریح کرد: قصد داریم در برنامه چند ساله این شاخص را به ۵۰ درصد برسانیم و ارتقا فرهنگ پیاده‌روی را برا افزایش نشاط اجتماعی برنامه‌ریزی کنیم.

نماینده سابق مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مجلس فعلی مجلس خوب و کارآمدی بوده است، اظهار داشت: نظام برای تعادل بخشی به انتخابات نیازمند استفاده از نیروهای مجرب و کارآمد دارد.

دبیر و قائم مقام هیات ورزشهای همگانی مازندران :

ضعف اعتباری، پرطرفداران ترین رشته ورزشی در این خطه شمال کشور را دراجرا با مشکل مواجه کرد.

به گزارش روابط عمومی هیات ورزشهای همگانی استان مازندران؛ روهام ابوطالبی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این درحالیست که از لحاظ قانونی بودجه زیادی در اختیار برخی دستگاه‌های مسؤول از جمله شهرداری‌ها برای پرداختن به ورزشهای همگانی وجود دارد که می‌تواند با کمک به هیأت‌های ورزشهای همگانی در کاهش آمار بیماری غیر واگیر تأثیرگذار باشد.
وی اضافه کرد: براساس آمار رسمی، مازندران رتبه اول چاقی در کشور دارد که یکی از عوامل اصلی بیماری‌های غیر واگیر چون دیابت، قلبی و عروقی و ام اس است.
ابوطالبی دلیل اصلی شیوع این بیماری‌های غیر واگیردار را ناشی از کم تحرکی دانست و خاطرنشان کرد: این در حالیست که با پرداختن ورزش همگانی می‌توان این بیماریها را کنترل کرد.
به گفته وی با وجود ضعف مالی و اعتبار حاکم بر ورزشهای همگانی این هیأت با کسب ۹۳۰ امتیاز رتبه اول کشوری را به خود اختصاص داده است.
دبیر و قائم مقام هیات ورزشهای همگانی مازندران اظهار داشت: در شرایط فعلی این هیأت ورزشی از لحاظ فنی امکانات خوبی برای آموزش ورزشهای همگانی در اختیار دارد ولی به دلیل کمبود اعتبار و تجهیزات از تمام ظرفیت‌های این هیأت ورزشی استفاده نمی‌شود.
خطر تجهیزات ورزشی پارک‌ها برای ورزشکاران
دبیر و قائم مقام هیات ورزشهای همگانی مازندران در مورد وجود تجهیزات ورزشی در پارک شهرهای این استان اظهار داشت: آشنا نبودن ورزشکاران در پارک‌ها با این تجهیزات، استفاده از آنها را می‌تواند برایشان آسیب زا کند.
ابوطالبی خاطرنشان کرد: برای رفع این مشکل باید با کمک شهرداری‌ها مربیانی از ورزشهای همگانی در پارک‌ها و پارک محلات حضور داشته باشند و به مردم چگونگی بهره گیری از این تجهیزات را آموزش دهند.
وی یادآور شد: هیأت ورزشهای همگانی استان این آمادگی را دارد تا با همکاری شهرداری‌ها ورزش را به پارک محلات ببرد.

دیدگاه ها بسته شده اند.