گردهمایی رؤسا و نواب رئیس هیأت‌ ورزش های همگانی مازندران

گردهمایی رؤسا و نواب رئیس هیأت‌ ورزش های همگانی مازندران

به گزارش  روابط عمومی هیات ورزش های همگانی استان مازندران ،گردهمایی رؤسا و نواب رئیس هیأت‌ ورزش های همگانی شهرهای استان به میزبانی هیات مازندران در ساری برگزار شد.

در این گردهمایی که به مناسبت آغاز هفته تربیت بدنی برگزار شد، آقایان عادل عالیشان معاون توسعه ورزش همگانی اداره‌ کل ورزش و جوانان استان و روهام ابوطالبی، دبیر وقائم مقام   هیات ورزش های همگانی مازندران حضور داشتند.

 

نسبت به سلامت مردم تعهد داریم

معاون توسعه ورزش همگانی اداره‌کل ورزش و جوانان مازندران در این  نشست گفت: نباید تعارف کنیم و باید بدانیم که نسبت به سلامت مردم تعهد داریم و در این زمینه، دستگاه ورزش نیز وظایفی دارد که باید آنها را به‌نحو شایسته انجام دهد.

وی افزود: کم‎تحرکی، عادات بد غذایی و الکل بیشترین عامل تهدید سلامت هستند و در بخش نخست می‌توانیم با کمک هیأت‌های ورزشی به‌ویژه همگانی نقش مهمی ایفا کنیم، ضمن اینکه همه دستگاه‌ها باید احساس مسؤولیت کنند و پای کار بیایند تا سلامت اصلی را برای مردم ایجاد کنیم.

عالیشان گفت: استان مازندران در بخش بانوان ورزشکاران خوبی دارد که در کشور نیز از این لحاظ رتبه نخست را داریم، از این امتیاز باید بیشتر استفاده کنیم و ورزش بانوان را ارتقا دهیم.

این مسؤول بیان کرد: هیأت‎هایی که فعالیت بیشتری دارند، حمایت مادی و معنوی می‎شوند و هدف هیأت‌های همگانی باید به‌واقع ورزش برای همه اقشار جامعه باشد.

وی در پایان بیان کرد: ورزش در روستاها نیز هم‌پای شهرها جدی گرفته شود، مسؤولان هیأت‌های ورزش همگانی در شهرستان‌ها باید دهیاران را همراه و ورزش همگانی را در روستاها فرهنگ‎سازی کنند.

 

*ورزش همگانی  زیربنای ورزش کشور و شالوده اساسی ورزش قهرمانی 

مهندس روهام ابوطالبی دبیر و قائم مقام هیات ورزش های همگانی استان مازندران ضمن تبریک هفته تربیت بدنی و روز پارا المپیک در طی سخنانی بیان کرد: در ٦ ماهه اول سال ١٣٩٥ تعداد١٤٠ همايش و جشنواره ورزشي و ٣٠ رويداد فرهنگي صورت گرفته بود و در ٦ ماهه اول سال‌جاری ٦١٢ همايش و جشنواره ورزشی و١٠٢ فعاليت فرهنگي از سوی هیأت ورزش‌های همگانی مازندران اجرا شده است كه اين رشد قابل توجه با همت و تلاش هياتهاي شهرستاني استان مازندران به وقوع پيوسته و از زحمات خانواده بزرگ هيات ورزشهاي همگاني استان مازندران تقدير و تشكر نمود .
وی افزود : جامعه ای در پیشبرد اهداف عالی موفق خواهد بود که برخوردار از انسانهائی سالم ،فعال و پویا باشد که در این راستا با توجه به اهدافی که در چشم انداز ١٤٠٤ کشور به عنوان اهداف آرمانی تبیین گردیده بی شک ورزش همگانی به عنوان زیربنای ورزش کشور و شالوده اساسی ورزش قهرمانی نقش اثر گذار خواهد داشت.
ایشان یادآور شد: فلسفه ی ورزش همگانی ایران فعال،ارتقای شادابی ،نشاط و سلامتی با ترویج سبک زندگی فعال است.
طبق سند تحول ،تعالی و آینده نگری چشم انداز فدراسیون ورزش های همگانی ایران حرکت به سوی ایرانی فعال ،شاداب ،سالم تا افق ١٤٠٤ با پوشش ٥٠ در صد از افراد جامعه است که از استان مازندران به پوشش ٢٤ درصد رسیده که با همت و تلاش خانواده بزرگ ورزش های همگانی استان مازندران انشالله تا افق ١٤٠٤ به پوشش ٥٠ درصد خواهیم رسید.

 

* رشد چشمگیر در ورزش در بانوان استان

ویدا بوداغی نایب رئیس بانوان هیأت ورزش‌های همگانی مازندران  در ادامه این  نشست بیان کرد: در سال‌های گذشته به ورزش بانوان اهمیت بیشتری داده شد و شاهد رشد ورزشکاران خوبی در این بخش بودیم که مازندران نیز از این نظر در جایگاه بالایی قرار دارد.

وی افزود: یکی از اقداماتی که در هفته تربیت‌بدنی و ورزش انجام خواهیم داد، انعقاد تفاهم‌نامه همکاری در ورزش همگانی با اداره‌کل زندان‌های مازندران است که مخصوصاً برنامه ورزشی برای زنان زندانی داریم.

نایب رئیس بانوان هیأت ورزش‌های همگانی مازندران گفت: قضاوت‌کننده نیستیم و این مهم نیست که زندانی به چه علتی در زندان به‌سر می‌برد بلکه هدف و نگاه ما برای ایجاد روحیه نشاط و شادابی در جامعه و تندرستی افراد است.

 

*جدیت در برگزاری کلاس‌های آموزشی

در ادامه این گردهمایی سعید رمضان‌پور مسؤول آموزش هیأت ورزش‌های همگانی مازندران درباره برگزاری کلاس‌های آموزشی، اهمیت و کیفیت آن توضیحاتی ارائه داد و مسؤولان هیأت‌های ورزش همگانی در شهرستان‌ها نیز نظرات و  پیشنهادات خود را بیان کردند.

 

*انتصابات جدید در هیات

پایان این نشست نیز به معرفی دو رئیس جدید هیأت ورزش‌های همگانی به نام‌های علی‌اکبر غلام‌دخت وامیرعلی دژباخ به‌ترتیب برای شهرهای نشتارود و بابل، همچنین معرفی محسن هدایتی به‌عنوان روابط عمومی جدید هیأت ورزش‌های همگانی استان  اختصاص یافت.

  

 

دیدگاه ها بسته شده اند.