توسعه ورزش همگانی وظیفه ذاتی فدراسیون‌هاست

 

18ca612ffa7925bf94833aa95e7911a3
شعبانی بهار با حضور در غرفه ایسنا در نمایشگاه مطبوعات از ضرورت توجه فدراسیون‌ها به ورزش همگانی صحبت کرد.

به گزارش ایسنا، شعبانی بهار با حضور در غرفه ایسنا در نمایشگاه مطبوعات، اظهار کرد: برگزاری برنامه های هفته تربیت بدنی از 26 مهرماه برنامه‌ریزی می‌شود که ما بر اساس برنامه‌های متنوعی که داریم به آن اکتفا نمی‌کنیم و در این سال حول محور 26 مهر تا 2 آبان برنامه‌هایی داشتیم. شعار ما ورزش، سلامت، نشاط و فرهنگ بود که بر اساس آن و متناسب با شعارمان در هر روز برنامه‌های مختلفی داشتیم.

او ادامه داد: در هفته تربیت بدنی برنامه‌های مختلفی مبنی بر مسائل دینی، فرهنگی، ولایی انجام دادیم که برنامه‌هایمان متناسب با قشرهای مختلف بود.

شعبانی بهار در پاسخ به این سوال که چرا فدراسیون‌ها برای توسعه ورزش کشور در بخش همگانی باید فعالیت کنند بیان کرد: وظیفه ذاتی یک فدراسیون فعالیت در توسعه ورزش همگانی است. فدراسیون‌ها راهی جز توسعه ورزش همگانی خود ندارند در غیر این صورت پیشرفت نخواهند کرد. چه وزارت ورزش به آن‌ها گوشزد کند یا نکند فدراسیون‌ها باید در ورزش همگانی کار کنند. ما اعتبار به آن‌ها داده‌ایم که هزینه کنند. 10 درصد بودجه فدراسیون‌ها در ورزش همگانی هزینه می‌شود که این امر هرچه تقویت شود ورزش کشور نیز توسعه گسترده‌تری پیدا خواهد کرد.

 

 

افزودن دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.