جشنواره فرهنگی ورزشی شرق استان به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش در شهرستان نکا برگزار گردید

نکا هفته ورزشبه گزارش روابط عمومی هیات ورزشهای همگانی شهرستان نکا، به همت هیات ورزشهای همگانی شرستان نکا و همکاری هیات بومی محلی این شهرستان جشنواره فرهنگی ورزشی شر استان مازندران به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش در شهرستان نکا با حضور مسئولین شهرستانی و در میان استقبال گم مردم برگزار گردید. در این جشنواره که به میزبانی روستای چلمردی به مناسبت هفته ورزش و جوانان برگزار گردید ورزش صبحگاهی ، بازی های چولنگ، دست کشی، طناب کشی، پاپیلوس، ساخت و پرواز بادبادک ها، نقاشی محیطی، پخت آش و کشتی لوچو انجام شد.در پایان این جشنواره تعداد 14 دستگاه دوچرخه و 60 عدد جوایز ارزنده به قید قرع به شرکت کنندگان هدا گردید.

در حاشیه این جشنواره دکتر محمودیان در مصاحبه با روابط عمومی هیات ورزشهای همگانی هدف برگزاری این جشنواره را، احیا و ترویج بازی های بومی محلی در راستای منویات مقام معظم رهبری و ایجاد  نشاط  و تندرستی برای همه اقشار جامعه دانست. وی همچنین رسالت نهادها و سازمانه های دولتی را در راه توسعه ورزش همگانی مهم دانست و بیان نمودند: وظیفه اصلی سازمان ها و نهادهای ورزشی دعوت از مردم برای ورزش های همگانی است. تفاوت ورزش قهرمانی و همگانی در این است که در ورزش های قهرمانی، هدف کسب مهارت و رقابت می باشد در صورتی که در ورزش  همگانی هدف اصلی، سلامتی برای همه است، یعنی هدف کسانی که به ورزش همگانی می پردازند به دست آوردن سلامتی و نشاط برای خود و دیگران است. در واقع در ورزش های همگانی، پیروزی واقعی زمانی اتفاق می افتد که همه اعضای گروه، سالم و شاد باشند.

نکا هفته ورزش 1 نکا هفته ورزش 2 نکا هفته ورزش 3 نکا هفته ورزش 4 نکا هفته ورزش 5 نکا هفته ورزش 6 نکا هفته ورزش 7 نکا هفته ورزش 8

 

افزودن دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.