صعود گروه مازرون از هیات ورزش های همگانی شهرستان قائم شهر به قله دماوند

دماوند قادئمشهر تیر 95

به گزارش رابط عمومی هیات ورزشهای همگانی استان مازندران؛ گروه هشت نفره مازرون از زیر مجموعه های انجمن گردشگری ورزشی، هیات ورش های همگانی شهرستان قائم شهر به سرپرستی دکتر حسین روحی موفق شدند طی 3 روز از تاریخ 95/4/15 لغایت 95/4/17 قله 5671 متری دماوند (بام ایران) را فتح کنند و برگ زرینی دیگر در تاریخ ورزش همگانی شهرستان قائم شهر به ثبت برسانند.

روز سه شنبه مورخه 95/04/15 ساعت 15گروه از قائم شهر حرکت خود را برای به صعود به دماوند اغاز نموده پس از پشت سر گذاشتن ترافیک سنگین محور هراز ساعت 18:30 به ابتدای جاده پلور و پس از یک ربع به مقر فدراسیون رسیدند.
ساعت هشت به مسیر غربی دماوند رسیده و پیاده روی را شروع کرده و ساعت ده و نیم وارد پناهگاه سیمرغ در ارتفاع 4200 متری شدند.
روز چهارشنبه پس از استراحت جهت هم هوایی به ارتفاع 4500 رفته و پس از نیم ساعت هم هوایی به پناهگاه برگشتند.البته وضعیت جوی در این روز اصلا مساعد نبود ، هوا بارانی و با وزش باد شدید همراه بود.
طبق برنامه ریزی قرار بود صبح روز پنج شنبه ساعت 5 گروه حرکت خود را آغاز کند که متاسفانه سرعت باد بیش از 50 کیلومتر و مسیر شدیدا مه الود بود، با اندکی تامل و پس از گرم کردن ساعت 8:37 گروه مجددا سعی خود را برای فتح قله آغاز نمود. در طول مسیر گروه هایی از اصفهان, همدان, اهواز, بیرجند و تهران حضور داشتند .هوا در ارتفاع 5 هزار دستخوش تغییر شد و مه کل مسیر را پوشانده بود سرعت باد نیز بیش از حد معمول بود
در 300 متر آخر مسیر متفاوت تر شد مسیر صخره ای و ریزش سنگ امری طبیعی بود، در بام ایران دماوند ریزش برف نیز مشاهده شد، گروه مازرون با تمام اعضاء در مورخه 95/04/17 ساعت 15:43 بر بام قله ایران پا نهادند.
پس ازّبه اهتزاز در آوردن پرچم پر افتخار کشورمان و خواندن سرود ملی و چند عکس یادگاری تیم جهت فرود اماده شد و ساعت 19:23 به پناهگاه رسید.
روز جمعه تیم پس از عکس یادگاری در کنار پناهگاه سیمرغ ساعت 7 حرکت خود را اغاز نموده و ساعت 8:20 به اول جاده مسیر غربی رسیدند  و راس ساعت 15 تمام اعضاء گروه مازرون صحیح و سالم به قائم شهر رسیدند.

افزودن دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.